Oteller insanlar tarafından hem mecburi konaklama ihtiyacını karşılamak hem de değişik semt, ilçe ve illeri gezerken bugünü yarına bağlayan geceyi rahat geçirmek amaçlı, içinde insan ihtiyaçlarının tamamını hatta fazlasını karşılayan binalardır. İşletmecilik olarak oteller ülkenin para piyasasına olumlu katkılarda bulunurken insanlara sayısız avantajlar sağlamaktadırlar. Bu yazımızda sizlere Beylikdüzü Otelleri ve bu bölgedeki konaklama hizmetleri hakkında bilgi vermeye çalışıyor olacağız.

Ülkemiz ve dünya insanının merakla takip ettiği, günlerce gezip dolaştığı bir yerdir İstanbul. İçinde birçok güzellik barındıran bu şehrin, Beylikdüzü adında  tamamen gelişim eğilimli bir ilçesi bulunur.  Beylikdüzü, İstanbul’un batıdaki en kozmopolit ilçelerinden  biridir. Bu  özelliği bir Türkiye mozaiğidir ve ilçede hatırı sayılı sayıda yabancı vatandaş ikamet etmektedir.

Zamanında Osmanlı beylerinin ve padişahlarının yazları otağlarını buraya kurdukları için bu ismi alan güzel ve gelişmiş bir ilçemizdir. Yazın İstanbul sıcak olurken Beylikdüzünde rüzgârlar eser ve sizler serin serin oturup keyif yapabilirsiniz. İstanbul’ da ki ilk kar ve ilk yağmur yine buraya düşer.  Sessiz sakin bir mekândır. Şehrin gürültüsü yoktur, havası temizdir.

Beylikdüzü ilçesini ziyaret eden yerli ve yabancı tüm turistler buradaki otellere yoğun ilgi göstermektedirler. Bir gün içinde Beylikdüzü ilçesini gezmenin ve detayları keşfetmenin mümkün olmadığını iyi bilen yerli ve yabancı turistler buradaki otellere akın ederek rahatça dinlenmektedirler. Çeşitli hizmetlerin ve lezzetlerin sunulduğu Beylikdüzü otelleri müşterilerini şaşırtacak düzeyde profesyonel personelleri bünyesinde bulundurmaktadır.

Beylikdüzü otellerinde konaklayarak ilçenin en önemli noktalarına ulaşabilme imkânı elde etmiş olursunuz. Havaalanına yakınlığı ve diğer önemli ilçe ve semtlere kolay ulaşım sağlayan Beylikdüzü ilçesi otelleri konaklayanlarına rahatlığın yanı sıra toplantı yapabilme, seminer ve eğitim verme gibi imkânları da sunmaktadır.

Turistler alışveriş, gezi ve ticari inceleme yapma gibi çeşitli nedenlerle bölgeye akın etmekte,  ilgilerini çeken şeylere yakın olmayı tercih etmektedirler. Bu aşama Beylikdüzü otelleri devreye girerek misafirlerine ev rahatlığını yaşatmaktadır.

İşletmeciler buradaki otelleri hem standart donanımlarla donatırken hem de turistlerin ve iş amaçlı gezginlerin son dönem ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli yenilik ve değişiklikler yapmaktadırlar. Çağın ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verebilen Beylikdüzü otelleri müşterilerine tam kapasiteyle hizmet vermektedir. İşletmelerde uluslar arası  denklik göz ardı edilmemiştir.

Oteller yalnızca gece ve gündüz barınma ihtiyacını karşılamak için değil, değişik sebeplerden dolayı kısa zamanlı kullanımlar için de hizmet vermektedirler. Örneğin düğün, özel eğlence, yemekli iş toplantıları, konferans gibi başlangıç ve bitiş saatleri önceden tespit edilmiş programlara da ev sahipliği yapmaktadırlar. Beylikdüzü otellerinde bulunan spor salonları, hamamlar, yüzme havuzları yalnızca misafirlerin değil ilçede yaşayan veya çevreden gelen insanlarında ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Bu tür hizmetleri konaklama şartına bağlamayan Beylikdüzü otelleri saatlik ve günlük kullanımda bulunan müşterilerin yoğun ilgisiyle karşı karşıya kalmaktadır.

Gezi ve eğlencenin yanı sıra, ticari keşif ve incelemeler yapmakta olan yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini çeken Beylikdüzü ilçesi otelleri, basın ve sosyal medyada da kendinden söz ettirmektedir. Özellikle son yıllarda yatırım için ideal bölgeler arasında liste başı olan Beylikdüzü ilçesi yabancı turist ve yatırımcıların iştahını kabartıyor. Bölgede baş döndüren bir para sirkülasyonu ve hareketlilik göze çarpan en önemli detaylardandır. Beylikdüzü otelleri böyle detayları düşünerek ziyaretçi karakterine göre tedbir almakta, yenilikçilik anlayışını devam ettirmektedir.

Ziyaretçi sayısını geçen yıla göre % 13 oranında arttırarak 11 milyon 843 bine yükselten İstanbul’ a en çok turist Almanya’dan gelirken onu sırasıyla İran, Rusya, ABD, İngiltere, Fransa, İtalya, Suudi Arabistan ve Hollanda takip etmektedir. Beylikdüzü ilçesine de en çok listede belirtilen ülkelerden yabancı turist gelmektedir.

Yabancı turistler için bölgeyi ziyaret etmek ve otellerde konaklamak büyük bir keyiftir. Buradaki otellerde kalan turistler dünyanın hiçbir yerinde bulunamayan Türk mutfağı lezzetlerini, yiyecek ve içeceklerini yerinde tatmanın keyfini yaşamaktadırlar.

Beylikdüzü otelleri, TÜYAP Fuar Merkezinin yakınında kurulmuş olduğu için fuar alanlarına doğrudan erişim imkânı sağlamaktadır. Beylikdüzü otelleri sizlere dört mevsim eşsiz İstanbul manzaralarına şahitlik yapabilmeniz için güzel bir fırsattır. Eline kamerasını ve fotoğraf makinasını alan otel konaklayanları en güzel resim karelerine ve video görüntülerine sahibi olmanın tadını çıkarmaktadırlar. Beylikdüzü otellerinde konaklayan turistler şehir gürültüsü nedir bilmezler. Çünkü şehir sessiz ve sakindir.

Şirin Beylikdüzü ilçesini ziyarete gelen ve Beylikdüzü otellerinde kalan turistlerin bir avantajı da bölgedeki AVM’ lerin bolluğudur. AVM Cenneti Beylikdüzü Türkiye’nin ilk eğlence merkezi olan Tatilya’  nında ev sahibidir. İstanbul’da en çok AVM hangi bölgede derseniz Beylikdüzü bu konuda birinciliği uzak ara alacaktır. Otellerde konaklayan misafirler bölgedeki bu alışveriş merkezlerinden değişik ihtiyaçlarını karşılamayabilmektedirler.