Esenyurt, son yıllarda İstanbul’ un en hızlı büyüyen lokasyonlarından biri haline geldi. Özellikle, iş ve sanayi dünyasını ilgilendiren alanların bu lokasyona kaydırılmasıyla Esenyurt çok fazla yerli ve yabancı turiste de ev sahipliği yapmaya başladı. Bu noktada Esenyurt Otelleri önem arz eden birer konaklama noktasına dönüşmeyi başardı.

Esenyurt Otelleri’ de gelişen hizmet anlayışıyla birlikte bir çok yeni ifadeyi kendi jargonlarına ve hizmetleri arasına almaya başladı. Bunlardan biri : Junior Suitler. Bu yazımızda: junior suitler hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Oteller; turistlerin, gezginlerin, şehirler arası gezi ve ziyaret düzenleyenlerin, iş amacıyla şehir dışına çıkanların konaklama sağladıkları yapılardır. Ücret karşılığında yolculara konaklama ve yemek hizmeti verirler. Oteller ekonomik ve sosyal işletmelerdir. Dizayn ve teknik yapı farklılıkları vardır.

Varolduğu günden beri lükse olan düşkünlüğüyle bilinen insanoğlu sürekli konfor peşine takılarak yatırımcıları ve tasarımcıları harekete geçirmiştir. Ekstra özel talepler doğrultusunda işletmelerin yapısı ve modeli değişmiş, farklı bir sistem anlayışıyla yönetilmeye başlanmıştır. Otellerde çok sık talep gören “Junior Odalar” da bu beklentileri karşılayan konfor merkezi olmuşlardır.

İnsan ihtiyaçlarını en güzel şekilde karşılayan otellerde birtakım değişiklikler yapılarak kişiye özel odalar oluşturulmaktadır. Çeşitli isimlere sahip olan bu otel odaları donanım olarak birbirlerine farklılık göstermektedirler. Bunlar başlıca Suit, Junior Suit, Studio Room, Presidental Suite, Connecting Room, Adjoining Room, Adjacent Room, Single Room, Double Room, French Bed, Twin Bed, Triple Room ve Quad Room diye sıralanmaktadırlar.

Junior İngilizce bir terim olup, kelime anlamı olarak “yaşça küçük” manasına geliyor. Junior Suit odalar yatakla oturulacak kısımların bir paravanayla birbirinden ayrıldığı otel odasıdır. Junior suitler, oturma ve yatak odasından meydana gelmiş bir oda şeklinde donatılmış ve alan olarak normal odadan daha büyüktür. Otel odaları bir üründür ve otel işletmecileri ürünlerini hizmet verdikleri pazarlar, otellerinin fiziki yapıları ve boyutları, kategorileri, donanımları, lokasyonları, markaları ve operasyon güçlerine göre konumlandırırlar.

Junior Suitler de; banyo ve giriş koridoru hariç yaşam alanı minimum 40-70 m² arası olmalıdır. Genelde tek bir odadan oluşur ve bir adet King Size Bed yatak veya bir adet Super King Size Bed yatak ile birlikte kalan boş alanda oturma grubu ve serbest yaşam alanı bulunur. Oturma grubu yatağa dönüşebilir ve ayrıca yüksek metrekareye sahip olduğu için uygun alana gerektiğinde ilave yatak kurulabilir. 2-4 kişi arası misafir veya çok çocuklu aileler konaklayabilir. Banyo yerleşimi ve donanımı standard odalardan farklıdır. Otelin en pahalı oda tiplerinden biridir. Sıcak bir ortamda üst düzey konforu yaşatmak üzere dekore edilmişlerdir.

Daha fazla konfor tercih eden müşteriler için tasarlanan bu odalar küvet, banyo, fön makinesi, aynı anda ısıtma soğutma yapabilen merkezi klima sistemi, direkt telefon, kablosuz internet bağlantısı, interaktif uydu tv, minibar, su ısıtıcısı (çay ve kahve ikramı), laptop sığacak boyutta ve şarj edilmesini sağlamak için prizli dijital kasa, 24 saat oda servisi gibi standart  özelliklere sahiptir. Junior Suit odalar, bir adedi oturma bölümü olmak üzere doğal aydınlatmaları bulunan en az iki bölümden oluşur.

Junior Suit odalarda kıymetli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz kasalar mevcuttur. Misafirler interaktif TV sistemiyle otel aktivitelerini inceleyebilir veya televizyonu monitör olarak kullanarak internette sörf yapabilirler. 24 saat servisi olan bu odalara hizmet, konusunda uzman ve seçkin personeller tarafından yapılmaktadır. Banyolarda buhar tutmayan aynalar mevcuttur.

Otel odanıza girdiğinizde önce bir giriş holüne girmiş olursunuz ve ordan bir başka kapı aracılığı ile yatak odasına geçersiniz. Junior Suit odalar misafirlere ev konforunu asla aratmayan yapıya ve donanıma sahiptirler. İnsanların en öncelikli ihtiyaçları bu odalarda fazlasıyla karşılanmaktadır. Rahatına en düşkün canlı insandır. Bu yüzden Junior Suit odalar insanların konforunu ön planda tutmaktadır.

Junior Suit odalarda konaklamak, insanlar için bir ayrıcalıktır. Bunun yanısıra misafirlerimizi bu lüks odalarda ağırlayarak onlara kendilerini çok özel hissettirme şansını elde etmiş oluruz. Yorucu iş seyahatlerinde, özel gezilerde, şehirler arası yolculukların varış noktalarında bu özel odalar bizi çok güzel imkanlarla en iyi şekilde konuk etmektedirler.

İşletmeciler insanları rahat ettirmek için adeta seferber olmuş bir şekilde yoğun tempoyla çalışırlar. Ayrıntıları çok iyi takip etmek zorundadırlar. Personelleri çok özel eğitim ve donanımda olmalıdır. Yoğun konsantrasyon ve aşırı titizlik gerektiren otel işletmeciliği insanlara kendi evini ve odasını aratmamak için büyük mücadeleler vermektedir.

Otellerin konforu insanların dikkatini çekmekte, en küçük ayrıntılarda hata var ise bu asla unutulmamaktadır. Özellikle dijital iletişimin çok tercih edildiği bir dönemde hizmette hatanın telafisi yoktur. Junior Odalar sizleri en iyi şekilde ağırlayarak unutulmaz gün ve geceler yaşatmaya devam etmektedir. Junior Suit odalarda rahatlığın ve çeşitliliğin sınırlarına dayanarak en güzel anılarınıza yenilerini ekleyeceksiniz. Bu odalarda daima beklentilerinizin çok üstünde bir hizmet alacaksınız.

 

Esenyurt Otelleri: Beylikdüzü Otelleri ve TÜYAP Otelleri ile birlikte gelişen lokasyonları ile birlikte turistlerin en çok rağbet ettiği konaklama merkezlerine dönüşüyor. Bu bölgedeki oteller de hem değişen yaşam anlayışları, hem de hizmet sektörünün sürekli kendini güncellemesiyle bünyelerine yeni yeni anlayışları katmaya devam ediyorlar. Junior Suit de bunlardan biri.