İstanbul, tüm dünya ülkelerinin gazete, televizyon, ve internet üzerinden sürekli takip ettiği eşsiz bir şehirdir. Turistler ve yatırımcılar dünyanın neresine giderlerse gitsinler akıllarının bir köşesinde İstanbul ve burada yaşanan gelişmeler vardır. Hiçbir ülkede benzeri olmayan tarih, manzara, ilginç yapılar ve hareketlilik yüzyıllar boyu insanların ilgisini çekmiş, İstanbul ticari gelişme ve diğer aktivitelere öncülük etmiştir. Bu yazımızda Tüyap Otelleri ve Tüyap’ a yakın noktalarda konaklamayla ilgili detaylı bilgi vermeye çalışıyor olacağız.

Birçok güzelliği içinde barındıran Beylikdüzü ilçesi ise yıllardır TÜYAP fuar ve kongre merkezine ev sahipliği yaparak çeşitli ülke ve şehirlerden gelen misafirleri burada ağırlamaktadır. TÜYAP, 28 Haziran 1979 tarihinde İstanbul’ da kurulmuştur. Fuar organizasyonları üzerine faaliyet gösterilmektedir. Burada 1979′ dan beri 50 değişik konuda, ilgili 71 mesleki kuruluş ile işbirliği yapılmış, yurt içinde 595 fuar ve sergi düzenlenerek 112.000’i aşkın yerli ve yabancı firmaya hizmet verilmiştir. Tüyap kuruluşundan bu güne kadar yurt dışında 27 ülkede ülkemiz ürünlerini tanıtan 79 fuar hazırlamıştır. Beylikdüzü ilçemizi dünyaya tanıtan bu organizasyon her ırktan insanın ilgi odağı olmuştur.

Böylesine yoğun ilgiyle karşılaşan fuarlara birçok dünya ülkesinden turist gelmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin konaklama ihtiyaçları fuara yakın olan otellerde giderilmektedir. Fuarlar her meslek grubundan insanların ilgisini çeken faaliyetlerdir. Yılda bir kez düzenlenen bu organizasyonları rahat takip edebilmek amacıyla ziyaretçiler buraya yakın olan otelleri tercih ederek fuarın tadını çıkarırlar. Tüyap Fuarı için Beylikdüzü ilçesine gelen yerli ve yabancı turistler burada konaklamayı tercih ederek fuarı en güzel şekilde inceleme fırsatı elde etmiş olurlar.

Bölgede fuar alanına çok yakın mesafede oteller mevcuttur. Oteller turistlerin seyahatteki özel evleridir. Burada konaklayan misafirlerin kendilerini özel hissetmeleri gerekmektedir. Hizmet ve gıda sektörününde işin içine karıştığını söylersek düzenlenen faaliyetlerin usta eller tarafından tertip edilmesi gerekmektedir. Her ne olursa olsun konaklayan misafirler konfordan ve hizmetten yoksun bırakılmamalıdır. Özellikle fuar dönemlerinde yurt içi ve yurt dışı misafirler sayesinde Tüyap Otelleri tıklım tıklım dolarak yoğun taleplerle tercih edilmektedir.

Beylikdüzü ilçesi konumu itibariyle havaalanına ve diğer önemli yerleşim alanlarına da yakın mesafededir. Burada fuar veya diğer amaçlar için konaklayan turistler kesinlikle ulaşım ve erişim problemi yaşamamaktadırlar. Sağlık, spor, alışveriş, resmi işlemler gibi ihtiyaçları rahatlıkla karşılayabilmektedirler. Buradaki oteller diğer yerleşim yerlerindeki otellerden farklıdır. Çünkü yoğun turist akımı ve fuar alanı olması nedeniyle ekstradan çeşitli ihtiyaçlar ortaya çıkmış, oteller bu ihtiyaçları en güzel biçimde karşılayarak konaklayanları şaşkınlığa uğratmıştır.

TÜYAP fuarı için rahatlıkla rezervasyon ve konaklama imkânı bulan misafirler otellerde bulunan eğlence aktiviteleri, spor ve dinlenme alanları, türk hamamı, sauna, masaj salonları, nitelikli lokantalar, restoran, cafe, muhteşem Türk mutfağı ve dünya lezzetlerinin tadını çıkaracaklardır. Turistler ve fuar tutkunları Beylikdüzü ilçesini hayranlıkla incelerken konaklamanın rahatlığını ve huzurunu yaşayacaklardır. Ayrıca fuar veya diğer iş amaçlı geziler için otellere yerleşen misafirler son teknoloji sistemlerin kullanıldığı toplandı ve konferans salonlarından yararlanma imkânı bulacaklardır.

TÜYAP Oteller’ de her millet, dil ve din  için detaylar önceden düşünülüp tasarlanmıştır. Özellikle hızla gelişen teknoloji yakından takip edilerek, internet, telefon bağlantısı, uydu kanallarını izleme fırsatı gibi ihtiyaçlara önemle yer verilmiştir. Otellerdeki profesyonel ekip ve personel konaklayanları rahat ettirmek için daima işlerine yoğunlaşmaktadırlar. Otellerde kalan misafirlerin diğer önemli bir avantajı da diğer bölgelerde olmayan alışveriş merkezlerinin yoğunluğudur. Her ihtiyaca cevap verebilen AVM’ ler turist ve misafirlerin çok sık ziyaret ettiği yerlerdir. Akla gelen bütün günlük ve diğer ihtiyaçları zengin çeşitlilikle, ekonomik bir şekilde temin edebilmektedirler.
Havaalanı ve diğer noktalardan Beylikdüzü ilçesine, otellere ve fuar alanına çok rahat bir ulaşım imkânı bulunmaktadır. 24 saat hizmet veren ulaşım araçlarıyla istediğiniz noktadan fuar alanına ve diğer bölgelere seyahat edebileceksiniz. Beylikdüzü TÜYAP’ a yakın otellerde kalan misafirler fuar alanının yanısıra fotoğraf ve video çekmek amacıyla başka bir yerde bulamayacakları harika İstanbul manzaralarını otel odasından ve balkondan yakalama imkânına sahip olacaklardır. Sunulan imkanlara göre fiyatları gayet uygun bulacaklar, kendi evimiz gibi benimsedik ve rahat ettik diyebileceklerdir. Dört mevsim güzelliğiyle, tertemiz havasıyla fuarın ve gezmenin tadı Beylikdüzü’ nde çıkacak, ziyaretçiler unutulmaz anlara tanıklık edeceklerdir.