Tüyap yıllardan beri ülkemizde düzenlenen iş fuarıdır. 28 Haziran 1979 tarihinde, İstanbul’ da kurulmuştur. Geniş ölçülü kapalı fuar alanı ile Türkiye’ de özel sektörün sahip olduğu en büyük fuar merkezidir. Her yıl yurt dışından turistleri ve iş adamlarını ağırlayan Tüyap çeşitli dayanışma imkânlarının doğmasına ve ülke ekonomisinin olumlu yönde ilerlemesine önemli katkılar sağlamaktadır. Hızla çoğalan projelerin sayısı ve sanayi fuarlarına yöneliş, geniş mekân ve konaklama ihtiyaçlarını da beraberinde getirmiştir.

Fuar meraklısı ve İstanbul hayranı milyonlarca insan yurtiçi ve yurtdışından buraya akın etmektedir. Ortaya çıkan konaklama sorunlarını Tüyapa yakın oteller de kalarak halleden misafirler ilgi, ikrâm, güleryüz, ekonomik fiyatlar ve eşsiz hizmetlerle bu bölgedeki otellerden memnun kalmaktadırlar. Türk tarihinin en muhteşem otelleri şüphesiz İstanbul merkezli otellerdir. Olağanüstü uygulama ve sistemleri, bir çok tarihi ve turistik yerlere olan yakınlığı, mükemmel manzara seyretme imkânlarının bulunduğu oteller Tüyap’ a olan kısa mesafeleriyle de misafirleri kendilerine hayran bırakmaktadır.

Otelcilik çok farklı bir sektördür. Diğer iş alanlarıyla kıyaslanamayan bir hassasiyet gerektirdiğinden burada konaklayan insanları en iyi biçimde rahat ettirme zorunluluğunuz vardır. Personelinden mutfağına, banyosundan balkonuna kadar yoğun bir dikkat gerektiren otel işletmeciliği en ufak bir problemi dahi çeşitli bahanelerle ortadan kaldıramaz. Tüyap gibi önemli bir fuarın bütün dünya iş piyasaları ve insanlarca izlendiğini hepimiz iyi biliyoruz. Fuar zamanı bütün uluslararası medya kuruluşlarının gözü kulağı burada olacak, insan seline dönüşen bir yoğunlukla fuar başlayacaktır.

Buradaki konaklama hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmak ve fuarı vakit kaybetmeden en iyi şekilde incelemek için insanların çoğu buraya yakın otelleri tercih etmektedirler. Turistler ve fuarı incelemek isteyen işadamları ve misafirler buradaki otellerde en iyi imkânlarla ağırlanmakta, ilginin ve hizmetin tadını çıkarmaktadırlar. Tüyapa yakın oteller, konferans salonları, toplantı odaları ve son sistem cihazlarla donatılmış, değişik amaçlara hizmet edebilecek kapasitede geniş mekânlara sahiptir.

Tüyap’ a yakın otellerde konaklayan misafirlerin diğer avantajları ise otellerin havaalanına yakınlıkları, indirimli fiyatlarla rezervasyonlar ve alışveriş merkezlerinin bu bölgede yoğun olmasıdır. Fuarı ve İstanbul’ u gezmeye gelen turist ve işadamlarının büyük kısmı alışveriş yapmaktadırlar. Buraya yakın otellerde konaklayan insanlar gezmenin, alışverişin, fuarın ve İstanbulun tadını bir günde çıkaramayacakları için muhakkak otele yerleşmektedirler.

Zaman problemi turist ve iş adamları için önem arzetmektedir. Kaldığınız otel gezeceğiniz yerlere, iş amaçlı vakit geçireceğiniz bölgeye yakın olursa ulaşım problemleri olmayacak, sıfır masrafla gezinizi ve işinizi halledebileceksiniz. Her insan rahatlığı için yaşamaktadır. Mücadelesinde hep aynı amaç vardır. Konfor sahibi olmak müşteriler için hiçbir şeyle kıyaslanamaz. Otellerin iç yapısı ve hizmet anlayışı insanların mutluluğu açısından çok önemlidir.

Tüyap’ a yakın bir otelde konaklamanın değişik avantajları vardır. Burada çekilen bir fotoğraf ve video milyonlarca insanlar tarafından görülebilecektir. İnternet teknolojisi sayesinde fuardaki gelişmeleri hızlı şekilde dostlarınıza ve iş arkadaşlarınıza aktarabilecek, farklı ürünleri beğenip sosyal medyada paylaşabileceksiniz. İstanbul’ da olmak harika duygular yaşamanıza sebep olur. Eğer Tüyap fuarı varsa ve siz fuara yakın bir otelde konaklıyorsanız bu daha da zevkli olacaktır. Sanki fuardan ve İstanbul’ dan bir mekân satın almış gibi kendinizi farklı hissedeceksiniz.

Seyahatiniz sırasında otel odanız geçici eviniz olarak işlev görür. Bazen en lüks oteller bile kendi eviniz kadar temiz, özel ve güvenli olamaz. Tüyapa yakın oteller böyle şüphelerinizi gidermeniz için gelip görebileceğiniz yerlerdir. Siz rahat etmedikçe otel çalışanları rahat etmeyeceklerdir. Buradaki otellere güvenliğinizi ve sağlığınızı rahatlıkla emanet edebileceksiniz. Dünyanın ve Türkiye’ nin neresinden gelirseniz gelin her noktaya rahat ulaşım imkânı bulacaksınız.

Otelinize yerleşirken hiçbir zahmette bulunmayacak evinizdeki bir odadan diğer odaya geçiyormuş gibi rahat edecek ve olağanüstü bir ilgiyle ağırlanacaksınız. Otel çalışanlarının kalitesi, alanında uzmanlığı ve güleryüzü sizi kaldığınız otele hayran bırakacak. Bir çok insan anılarını anlatırken seyahat ve iş gezilerinden bahseder. Her insan gördüğü ilgiye müptela olur. Tüyap’ a yakın otellerde hiç bir yerde bulamayacağınız ilgi ve alâkayı bulacaksınız. Fuarın ve İstanbul’ un en özel anlarına şahit olacaksınız.